Adventní výlet

15.12.2018

Vážení přátelé,

Sportovní klub Svijany opět pořádá „Adventní výlet“

Tentokrát pojedeme 15. 12. na Pevnost Königstein! (Cesta je cca 2 hodiny)

Na vánoční trh se neplatí žádné vstupné, ale je nutné zaplatit běžné vstupné do pevnosti. Všechny výstavy na pevnosti jsou otevřené, je tudíž možné navštívit také všechny vnitřní prostory pevnosti.  V areálu pevnosti bude postaveno 70 stánků řemeslníků a obchodníků, z toho přibližně ¼ v podzemních kasematech.

Vánoční trh - fakta a čísla

• Podzemní vánoční trh v kasematech: délka: 180 metrů | stěny kasemat jsou osvětleny 174 adventními hvězdami vyrobenými v městečku Herrnhut (tj. česky Ochranov)
  • Výzdoba trhu: Krušnohorská vánoční pyramida měří 3 metry | v areálu pevnosti bude zhruba 400 vánočních stromečků a světelné řetězy s více než 1.600 svítidly | nejdelší adventní kalendář na nejstarších kasárnách (ze 16. století) měří 112 metrů | obří ochranovská hvězda na pevnostních hradbách - průměr dva a půl metru
  • Zajímavosti vánočního trhu: cca. 70 stánků historických obchodníků a řemeslníků | kejklíři, baviči a historická vánoční hudba | jesličky se živými zvířaty | dětská výtvarná dílna - výroba vánočních dárků, malování | o nedělích bude v areálu Mikuláš s pytlem plným dárků
  • V působivé adventní atmosféře pevnosti Königstein se hosté mohou naladit nejen na vánoce, ale vypravit se také vstříc dlouhé historii, která zde na hosty dýchá na každém kroku, ze zdí a hradeb pevnosti rozkládající se na náhorní plošině o rozloze devíti pražských Staroměstských náměstí.

Na hradbě směrem k Labi bude zavěšena ochranovská hvězda o průměru 2,5 metru. Je to jedna z největších hvězd, kterou kdy v dílně obce Jednoty bratrské v Herrnhutu, čili česky Ochranově, vytvořili. Na celém světě existuje pouze osm exemplářů

Závazné přihlášky do 30. 10. u: Šárky Kalferstové, tel.:724026762 (nebo se můžete přihlásit na OÚ).

K přihlášce si připravte 9 E na osobu – vstupné na pevnost. 1.11. budu kupovat vstupenky v předprodeji pro všechny účastníky zájezdu.

Cenu za dopravu budu vybírat před odjezdem.