Preskočiť na obsah Přeskočit levý panel Přeskočit na patičku

Firmy v obci

Mimořádnou firmou je „Soukromý pivovar Svijany„, který byl založen v roce 1564. V letošním roce slaví 440. výročí své existence a stálé výroby piva za všech režimů. Pracovní příležitost dává 70. pracovníkům a dokázal během čtyř let, kdy se stal soukromým pivovarem, zvýšit výstav piva pětinásobně. Spolupráce s ředitelem pivovaru je na velmi dobré úrovni.

Neméně důležitým je i „Mlýn Perner„, který vyrábí mouku mimořádných kvalit a parametrů, které odpovídají potřebám pečivářských gigantů jako je „OPAVIA“ Opava. Mouka se rozváží do vzdálenosti až 300 km. Rovněž s majiteli mlýna je obec v těsném kontaktu a spolupracujeme.

Dalšími firmami v obci jsou Zámečnictví Stanislav, ROKO – optické přístroje, Pekárna Koutných, Stavební firma Durango. V naší obci je také Pivovarská restaurace a hospoda Svijanka s nově vybudovaným areálem pro BOWLING a horolezeckou stěnou. Spolupráce je dobrá a lze řící, že restaurační služby jsou na velmi dobré úrovni.

V návaznosti na cyklostezky, které vedou Českým rájem a tedy i naší obcí, jsou Svijany nepostradatelným místem na trasách cykloturistů. Navíc i vodácký sport má zde své místo, vzhledem ke splavnosti řeky Jizery.

Katalog firem :