Preskočiť na obsah Přeskočit levý panel Přeskočit na patičku

Současnost obce

V této době se samozřejmě v obci děje mnoho věcí o kterých by jsme rádi vyzdvihli a které stojí za povšimnutí. Některé jsou většího rozsahu jako například rekontrukce bytů nebo úprava dětského hřiště, jiné zase s menší časovou náročností jako slavnostní předání znaku a praporu. Ovšem všechny jsou pro obec důležité a stojí za povšimnutí.

Dále se také naše obec stala členem několika spolků nebo svazků obcí, kde společně bojujeme za zlepšování podmínek pro náš region a kde si navzájem vyměňujeme své zkušenosti v oblastech jako je čerpání dotací z EU, finanční podpora z ministerstva pro místní rozvoj, řešení problémů podobných v každé obci atd. Mezi tyto svazky patří Mikroregion Jizera, MAS Turnovsko a Sdružení Český Ráj.

Slavnostní předání znaku a praporu

V pátek 6. června 2003 byl slavnostně předán dekret o udělení znaku a praporu naší obci předsedou Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky Lubomírem Zaorálkem.

Vesnice roku

Naše obec se pravidelně zúčastňuje celostátní soutěže vesnice roku, na níž se samozřejmě podílí většina občanů a pomají zkrášlovat naší již tak malebnou obec. Díky tomu se můžeme pochlubit několika výhrami v této soutěži.
Díky těmto výhrám neni naše obec jen každým rokem hezčí a malebnější, ale i bohatší z příspěvků za výhru. Tyto prostředky se samozřejmě investujeme do dalšího zkrášlování obce a ke zvyšování spokojenosti každého občana.

Brigáda na dětském hřišti

Protože chceme mít naše hřiště i jeho oklolí opravdu hezké, sešli jsme se v sobotu abychom si společně zapracovali.
Kromě úklidu jsme vybudovali skákacího panáka, velké Člověče nezlob se, na kterém máme velké figurky a nebo je děláme sami a ještě Ruské kuželky.
Teď se už ani nemůžeme nudit, protože si máme pořád kde hrát…
Velice využívané jsou i prolézačky a krásný stůl na pinpong.