Výlet pro seniory a děti

29.6.2019

Na náš tradiční výlet pojedeme v sobotu 29.6.
Pojedeme autobusem do Nového Města nad Metují.
Čeká Vás tady spousta krásných zážitků. Pro zájemce mám připravený program: Poznejte perlu mezi renesančními městy - příjemnou procházku po Městské památkové rezervaci s výkladem průvodce. Můžete také navštívit muzeum, kde v současné době můžete shlédnout šest tematicky zaměřených expozic. Je možné vidět barokní lékárnu Milosrdných bratří, dále vyřezávaný „Měšťanský betlém“ a další expozice jsou zaměřeny na historii města a regionu, řemesla a přírodu. Poslední zastávkou je expozice hodinářské výroby PRIM.
Můžeme také navštívit překrásný zámek, který má několik prohlídkových okruhů. Určitě také strávíme nějaký čas v překrásné zámecké zahradě. Nové Město nás také příjemně překvapí nádherným náměstím s podloubím plným příjemných hospůdek, kaváren a cukráren.
Závazně se můžete na výlet přihlásit u Šárka Kalferstové nebo na OÚ.