100 let knihovny ve Svijanech

16.6.2019

knihovna 100 opr.jpg

Těšíme se na vás na hřišti pod pergolou!
Přijďte se bavit, popovídat, zazpívat, zatančit a oslavit tuto velmi významnou událost naší obce.

TŘI SESTRY

Inscenace získala hlavní cenu na národní přehlídce FEMAD Poděbrady 2009, Byla vybrána na mezinárodní festivaly Abtenau 2011,

Warszawa 2012 a Basilej-Lorrach 2013.

Na počátku byl Anton Pavlovič Čechov, který napsal celkem seriózní hru o tom, jak si tři dámy nejsou schopny koupit lístky na dráhu do Moskvy. O sto let později se Čechov vrací, aby vnuknul novou myšlenku našemu souboru. Pravděpodobně se to stalo v noci v obci Krčkovice na statku Ivana Josefoviče. A tak vzniká inscenace plná mužské filosofie, plná touhy po matce Moskvě a plná lahví vodky, která, jak už to v životě bývá, dojde v ten nejméně očekávaný okamžik. Ponořme se do tajů daleké a nekonečné ruské země, nalijme si nezbytné vodky a přemýšlejme o smyslu života, o smyslu umění a o „chlastu“.

Osoby a obsazení

Ivan Ivanovič Prozorov                          Ivan Kunetka