Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočit na patičku

Novinky

Vrak auta zmizel

Obec Svijany velmi děkuje NĚKOMU (jedno komu), že odstranil vrak auta, který byl opravdu ostudou obce.

Vrak auta ve Svijanech hyzdí naši obec.

Již nějakou dobu hyzdí naši obec vrak auta na nájezdu na dálnici u autobusové zastávky, hned u cedule obce Svijany. Žádáme majitele (pokud je), aby tento vrak auta z obce odstranil. Nejen, že to nepřispívá k obrazu obce, stane se z něj nebo už i je, znečištěním našeho životního prostředí (olej, plasty,..).  Děkujeme.

Trafostanice

Stavba nové trafostanice dole ve Svijanech vedle bývalého krámu pokračuje podle plánu. Zároveň dojde i k výměně starých a popraskaných betonových sloupů. S novou trafostanicí se zrekonstruuje i rozvaděč veřejného osvětlení VO.

Návraty k lidojedům

Dne 16. 1. 2020 se v kulturní místnosti Pivovaru Svijany uskutečnila velmi pěkná přednáška pana Milana Ječného o jeho cestách na ostrov Papua-Nová Guinea. Více jak 35 návštěvníků pozorně poslouchalo nevšední zážitky z této cesty. Během přednášky si mohli prohlédnout části jejich oblečení, používané zbraně a dokonce si vyzkoušet i domorodou zbraň foukačku a vystřelit šipku. Pan Ječný svým osobitým a autentickým vyprávěním dokáže velmi zaujmout a již se těšíme na jeho další zážitky.