Vesnice roku 2019

2.7.2019

V Libereckém kraji se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 16 obcí. Ve 25. ročníku soutěže se o titul Vesnice roku 2019 utkalo šest obcí z Liberecka, jedna obec z Jablonecka, pět ze Semilska a čtyři z Českolipska. Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce. Slavnostní předání cen se uskuteční 13. srpna tohoto roku přímo ve vítězné obci — ve Svojkově.

Svijany získali hned dvě ocenění:

Skokan roku - Obec: Svijany (okres Liberec)

Diplom za moderní knihovnické a informační služby - Obec: Svijany (okres Liberec)

Obě tyto ohodnocení nám do obce přinesou i finanční odměnu.

Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli úpravou obce, propagací činnosti spolků a spoustou dalších věcí! Bez Vás by to opravdu nešlo!