Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Veselý chodník

Děkujeme panu Petru Hejdukovi, že zařídil pro naše děti Veselý chodník. Věříme, že si ho užíjí.

V Kabeláčově zahradě vznikl v sobotu 30.4. Veselý chodník. Jedná se o projekt neziskové organizace FORTUNA IN NATURA, která podporuje a pomáhá všem osobám a dětem, zdravým nebo se zdravotním postižením. První chodník jsme s rodinou objevili v Mimoni a moc se nám zalíbil. Proto jsem oslovil tvůrce a požádal je, zda by mohli takový chodník vytvořit i u nás ve Svijanech. Do akce jsme zapojili Pivovar Svijany i Zámek Svijany, kteří zprostředkovali klientům Domova důchodců v České Lípě, kde pracují představitelky FORTUNA IN NATURA, prohlídku zámku i pivovaru. Klienti byli nadšení, neboť po dlouhém covidovém období, kdy nemohli nikam jezdit a nikdo je nesměl navštěvovat, byla toto akce, kde se mohli pobavit a přijít tak na jiné myšlenky. Zámek Svijany pak poskytne sdružení FORTUNA IN NATURA příspěvek na barvy, které byly použity na malování jednotlivých aktivit. Přijďte si s dětmi vyzkoušet náš Veselý chodník do Kabeláčovy zahrady u dětského hřiště. 

Velké poděkování patří ředitelu Pivovaru Svijany, panu Romanu Havlíkovi, Zámku Svijany, paní Tereze Harvanové a panu Liborovi Stejskalovi a samozřejmě sdružení FORTUNA IN NATURA, jmenovitě paní Lence Binderové a paní Romaně Řeháčkové za možnost realizace u nás ve Svijanech.

Petr Hejduk