Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Jáchym Ondřej Šlik a Svijany

Nová kniha PhDr. Jana Kiliána Povstalci a odsouzenci – osudy 27 obětí staroměstské exekuce obsahuje informace o spojitosti Jáchyma Ondřeje Šlika a Svijan, když se stal vlastníkem zdejšího panství. Se Svijany spojil část života a zdejší zámek sloužil zejména k reprezentaci Šlikova společenského postavení. V publikaci je mj. pojednáno nejen o reáliích svijanského panství, ale i obnově zámku a erbovní galerie v rytířském sále. Barevná příloha knihy obsahuje fotografie exteriéru a interiéru v nedávné minulosti restaurovaného sídla. V prostorách svijanského zámku Šlik zřejmě také promýšlel strategie pro budoucí politická jednání i válečné operace, které však vyústily v porážku českých stavů. Konec „kariéry“ Jáchyma Ondřeje Šlika nastal 21. června 1621 popravou na Staroměstském náměstí v Praze.

Knihu je možné zakoupit na https://www.kosmas.cz/knihy/296511/povstalci-a-odsouzenci/