Současnost obce

V této době se samozřejmě v obci děje mnoho věcí o kterých by jsme rádi vyzdvihli a které stojí za povšimnutí. Některé jsou většího rozsahu jako například rekontrukce bytů nebo úprava dětského hřiště, jiné zase s menší časovou náročností jako slavnostní předání znaku a praporu. Ovšem všechny jsou pro obec důležité a stojí za povšimnutí.

Dále se také naše obec stala členem několika spolků nebo svazků obcí, kde společně bojujeme za zlepšování podmínek pro náš region a kde si navzájem vyměňujeme své zkušenosti v oblastech jako je čerpání dotací z EU, finanční podpora z ministerstva pro místní rozvoj, řešení problémů podobných v každé obci atd. Mezi tyto svazky patří Mikroregion Jizera, MAS Turnovsko a Sdružení Český Ráj.

Slavnostní předání znaku a praporu

V pátek 6. června 2003 byl slavnostně předán dekret o udělení znaku a praporuprapor naší obce naší obci předsedou Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky Lubomírem Zaorálkem.

e.gif

Vesnice roku

Naše obec se pravidelně zúčastňuje celostátní soutěže vesnice roku, na níž se samozřejmě podílí většina občanů a pomají zkrášlovat naší již tak malebnou obec. Díky tomu se můžeme pochlubit několika výhrami v této soutěži.
Díky těmto výhrám neni naše obec jen každým rokem hezčí a malebnější, ale i bohatší z příspěvků za výhru. Tyto prostředky se samozřejmě investujeme do dalšího zkrášlování obce a ke zvyšování spokojenosti každého občana.

dip2004[1].jpg dip04[1].jpg

Brigáda na dětském hřišti

Protože chceme mít naše hřiště i jeho oklolí opravdu hezké, sešli jsme se v sobotu abychom si společně zapracovali.
Kromě úklidu jsme vybudovali skákacího panáka, velké Člověče nezlob se, na kterém máme velké figurky a nebo je děláme sami a ještě Ruské kuželky.
Teď se už ani nemůžeme nudit, protože si máme pořád kde hrát...
Velice využívané jsou i prolézačky a krásný stůl na pinpong.

P1010240.jpg P1010241.jpg P1010244.jpg P1010248.jpg
P1010255[1].jpg P1010258[1].jpg P1010267[1].jpg P1010268[1].jpg